Usisivač je sprava bez koje ne možemo zamisliti život i kada radi kako treba čišćenje stana obavi se brzo i efikasno. Međutim dugotrajnom upotrebom dešava se da usisivač sve slabije i slabije vuče tako da vam treba sve više i više vremena za čišćenje. Evo zašto usisivač slabo usisava.
Potreban alat:
Potreban materijal: vlažna krpa
Uz ovaj problem često ide i dodatni – termička zaštita sve češće isključuje usisivač i pre nastavka rada treba da sačekate i po pola sata kako bi mogao ponovo da se uključi. U koliko se problem ne rešava, dešava se da ne možete da usisate ni jednu sobu, a da termička zaštita ne odreaguje. Mnogi u ovakvoj situaciji kupe novi usisivač kako bi rešili problem. Međutim rešenje ove situacije više je nego jednostavno. Pogledajte.
Obratite pažnju na gumu na poklopcu. Ova guma bi kada se poklopac zatvori trebalo da ostvari kontakt sa gumom na kesi za prašinu i da hermetički dihtuje. U ovom slučaju na gumi su se stvorile naslage prašine koje su na nekim mestima (obeleženo strelicom) debele i do jednog milimetra. Zbog toga dve gume ne prijanjaju jedna na drugu i motor umesto da vuče vazduh kroz crevo usisivača, vazduh uvlači između ove dve gume što značajno smanjuje snagu čišćenja.
Kada budete uključili usisivač videćete da on ponovo radi kao nov – dobro usisava i ne pregreva se. Pored ovoga pogledajte još pet saveta na sajtu Quick and Dirty Tips kako da unapredite efikasnost Vašeg usisivača.